SZUKAJ  
wybierz dział  
Elewacje

ELEWACJE

Szukaj inspiracji do wykonania swojej elewacji

Tynk Nanonsilikonowy, najnowszy sposób na wykończenie elewacji

06.03.2019
Facebook Twiiter
Tynk Nanonsilikonowy, najnowszy sposób na wykończenie elewacji

 

Ciągle rosnące wymagania klientów w kwestii wyboru tynków, wykańczających fasadę elewacji stanowią wyzwanie dla producentów z branży chemii budowlanej. Postęp technologiczny pozwala na osiąganie coraz lepszych rezultatów w zakresie parametrów użytkowych elewacji. Nowych możliwości dostarcza między innymi nanotechnologia.

W zależności od sposobu izolacji, fasadę możemy wykończyć tynkiem: mineralnym, akrylowym,  silikatowym, bądź silikonowym. Najnowocześniejszym tynkiem znajdujących się w ofercie firmy Greinplast jest  tynk nanosilikonowy. Nanosilex TNB  poza specjalnymi właściwościami  samoczyszczącymi, gwarantuje najwyższą trwałość powłoki i koloru.

Trwały kolor na lata

Dużym ograniczeniem przy doborze koloru elewacji jest fakt, że z czasem intensywność wybranego koloru zmniejsza się. Pod wpływem słońca oraz innych warunków atmosferycznych, elewacja „blaknie”, a wygląd budynku staje się niekorzystny. Formuła tynku nanosilikonowego z wbudowanymi kopolimerami, pozwala na uzyskanie powłoki wyjątkowo odpornej na działanie promieniowania UV i innych czynników atmosferycznych. Dzięki temu tynki o intensywnych kolorach nie blakną i nie odbarwiają się pod wpływem promieniowania słonecznego. Dodatkowym atutem jest bardzo dobre związanie wypełniaczy i pigmentów, wpływające na zwiększoną trwałość powłoki. Tynk nanosilikonowy doskonale sprawdzi się przy elewacjach w intensywnych odcieniach oraz wtedy, gdy zechcemy wyróżnić fragment ściany kontrastowym, mocnym kolorem.

Poza tym Nanosilex  wyposażony został  w specjalistyczny Greinplast Microfilm Bio Protect, który zapobiega, porostowi wszelkiego rodzaju alg i grzybów na elewacji. Będzie to ważnym atutem w przypadku budynków znajdujących się blisko drzew, lub innej roślinności sięgającej do wysokości fasady.  

Właściwości samoczyszczące

Jedną z najważniejszych zalet tynku nanosilikonowego jest tak zwany „wysoki kąt zwilżenia”. Dodatek bardzo drobnych glinokrzemianów otrzymywanych metodą syntetyczną oraz innych składników o odpowiednio dobranym uziarnieniu, zabezpieczają elewację przed wsiąkaniem wody. Dzięki temu krople spływają po ścianie i zabierają ze sobą zabrudzenia znajdujące się na ścianie, jednocześnie nie wchłaniając ich w głąb tynku. W taki oto sposób, brudna elewacja w momencie jej zwilżenia, na przykład poprzez deszcz, samoczynnie się opłukuje, a co za tym idzie oczyszcza. Miejsca do których deszcz nie dociera można natomiast spłukać zwykłą wodą, otrzymując ten sam efekt.

Przygotowanie podłoża oraz zastosowanie tynku nanosilikonowego

Podłoże, na którym chcemy zastosować Nanosilex musi być nośne, zwarte, suche oczyszczone z kurzu, brudu, wykwitów solnych, resztek organicznych oraz jakiekolwiek innych substancji utrudniających przyczepność. Występujące algi i grzyby należy bezwzględnie usunąć. Podłoża mineralne niejednorodne lub o zwiększonej chłonności należy zagruntować odpowiednio rozcieńczonym preparatem Grienplast U. Powierzchnie na które będzie nakładany tynk muszą być zagruntowane farbą podkładową Greinplast XP w kolorze zgodnym z kolorem tynku.

Tynk nanosilikonowy może zostać  zastosowany na wszelkie typowe podłoża mineralne takie jak: beton, tynki cementowe, cementowo-wapienne oraz jako wyprawa tynkarska na warstwach zbrojonych siatką w systemach ociepleń Greinplast.

23.07.2024

Jak wyczyścić elewację

Elewacja budynku jest jego wizytówką, wpływając na estetykę i pierwsze wrażenie. Z biegiem lat, zanieczyszczenia mogą oszpecić jej wygląd....

więcej
Projekty unijne